MERHABABiraz geç olsa da anneciğimin aklına gelip beni bütün sanal dünyayla paylaşma girişimine tüm ziyaretçilerim hoşgelmişler:) Ben henüz çok miniciğim..Annemin babamın bitaneciğiyim..Tüm enerjimle büyüyorum ve tüm büyüme maratonumu sizlerle anneciğim sayesinde paylaşıyorum..beni izlemeye devam edin:)

6 Mayıs 2011 Cuma

ANNE KİME DENİR? BABA KİMDİR?..


* Aynı anda kendi çantasını, çocuğunun çantasını, çocuğunun oyuncak kutusunu, market torbasını, çocuğunun ayakkabısını ve hatta çocuğunu taşıyan; bir yandan da ev anahtarını bulmaya çalışan kişiye ANNE; elindekileri karısına vererek sadece oğlunu kucaklayana da BABA denir.

* 5 dakikada duş alıp 10 dakika içinde hem kendisini hem de çocuğunu hazırlayana ANNE; o 15 dakika boyunca gömleğine uygun kazak ararken bütün dolabı yerle bir edene sonra da kapının önünde çantasını toparlayan karısına 'daha hazırlanmadın mı?' diye sorana BABA denir.


* Uykusuzluktan süründüğü halde uyumamakta direnen çocuğuna söylenemeyen kişiye ANNE; 'uykusu yok belli, olsa gider yatar zaten ısrar etme çocuğa' diyene de BABA denir.

* 1 saatte üç çeşit yemek, üstüne de salata hazırlayıp bir yandan da çocuğunu yedirene ANNE; iki tane çatal koyarak 'sofrayı hazırladım' diyene de BABA denir.

* Gecede beş kere kalktığı halde şikayet etmeye hakkı olmayana ANNE; 'dün gece uykum bölündü çocuğun ağlamalarından' diye şikayet edene de BABA denir.

* Bütün gece horlayarak uykuyu haram edene baba, bütün gece dürtmelerinden hiç uyuyamadım sözüne mağruz kalana da anne denir.

* Çocuğu hastalandığında sabaha kadar başında bekleyene ANNE; işten evi arayarak karısına 'ilaçlarını zamanında verdin mi?' diye sorana BABA denir.

* Pazar sabahı havanın güzel olduğunu görüp çocuklarını parka götürmeyi planlayana ANNE; 'bu havada spor yapmalı, siz parka gidin ben koşacağım' diyerek kendini sokağa atana BABA denir.

* Israrla...5 çocuk istiyorum bak sana ne kadar yardımcı oluyorum benim gibi kocayı bulmuşsun aaaaa diyene baba, bu cümlelere şaşkın şaşkın ağzı açık bakan tipe anne adayı denir.

Tüm bunları açık açık yazana ANNE; 'hiç de değil, market torbalarını sana taşıtmıyorum ne istiyorsanız alıyorum' diyerek duruma son noktayı koyana da BABA denir.

Bu diyalogların sonunda birbirine hala gülümseyenlere da AŞIK denir.

Alıntıdır...

9 yorum:

Ülkü dedi ki...

Kocacımı çok seviyorum deyip olayı özetleyeyim :)

Hülya dedi ki...

Vallahi canım süper olmuş! Ekleyecek bişey yok : ))

Sevgiler, Hülya

xcelis dedi ki...

ay çok güzel bi yazı ya çevremdekilera bakıyorum da herkes böle yaa =))

mehtap dedi ki...

Doğru tarif , bizler böyleyiz n'apalım .Ne demişler :''ana gibi yar olmaz..''

Defne Kızın Anası dedi ki...

kesinlikle katılıyorum süper bir yazı olmuş. akşama babamıza okuyacağım:))

anneler gününüz kutlu olsun şimdiden

muko dedi ki...

çok güzel bir yazıymış ,diyecek ekleyecek bişey kalmamış,yazanın eline sağlık

OZLEM ANNE dedi ki...

annesinin guzelinin , guzel annesine... gunun kutlu olsun, sevgiler xx

Deli Anne dedi ki...

Hahaha, tam olmuş, bayıldım :)

ZELİHA-UMUTSEPETİ dedi ki...

Çok güzelmiş :)
Seni öpüyorum prenses resmin çok cici,tıpkı senin gibi :)
Ayrıca okudum rüşvet politikalarını :)
Bu cimcimelerin hepsi böyle galiba :)
Rabbim hayırlı ömürler versin...